Lokalizacja PPNT
Doskonałe położenie Parku w jednym z najbardziej rozwiniętych sektorów Pomorza Zachodniego.
Jedną z największych zalet Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii jest jego lokalizacja w północno-zachodniej części kraju, który to region z ponad 1,7 miliona mieszkańców, jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się w Polsce.
Stargard należy do Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego i jako taki korzysta z nieograniczonego dostępu do akademickiego kształcenia oraz posiada doskonały dostęp do krajowych i międzynarodowych sieci dróg.
Położenie i możliwości logistyczne są trudne do przecenienia, lokalizacja w PPNT daje łatwy dostęp do granicy z Niemcami, jak również jest doskonałym miejscem do prowadzenia współpracy z krajami skandynawskimi.
Wyjątkowe walory geograficzne Stargardu, łatwy dostęp do portów morskich i lotnisk (Szczecin-Goleniów oraz Berlin), są elementami podnoszącymi konkurencyjność regionu i wpływającymi pozytywnie na rozwój innowacyjnych firm.
Lokalizacja Parku w kontekście Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego
Połączenia kolejowe
Doskonałe połączenie z głównymi polskimi i europejskimi metropoliami. Bezpośrednia linia kolejowa do portu i do Berlina.
Porty i promy
Położenie w pólnocno-zachodniej części kraju daje możliwość przedsiębiorcom prowadzenia handlu z partnerami w Europie Zachodniej, Chinach czy Afryce. Doskonałe połączenie promowe do krajów skandynawskich poprzez Morze Bałtyckie.
Autostrady
Autostrady łączą PPNT z najważniejszymi miastami w Polsce (Poznań, Warszawa, Łódź) jak rówież zapewniają płynną komunikację z europejskimi sieciami autostrad. PPNT znajduje się w odległości 25 minut jazdy samochodem od granicy z Niemcami.
Lotniska
Łatwy dostęp do międzynarodowych lotnisk: Szczecin-Goleniów i Berlin.
Lotnisko Szczecin-Goleniów
Port lotniczy Szczecin-Goleniów jest zlokalizowany około 35 minut jazdy od PPNT. Poniżej kierunki obsługiwane przez linie lotnicze operujące na lotnisku, oraz czasy lotów.
- Warszawa – 1.10 h
- Stavanger – 1.35 h
- Oslo Torp – 1.25 h
- Oslo – Gardermoen 1.30 h
- Lwów – 1.35 h
- London Stansted – 1.55 h
- Liverpool – 2.05 h
- Kraków – 1.05 h
- Copenhagen – 0.55 h
- Dublin – 2.25 h
- Bergen – 1.45 h
Szczecińska Kolej Metropolitalna
Szczecińska Kolej Metropolitalna to inwestycja realizowana przez Polskie Koleje Państwowe (PKP) polegająca na utworzeniu głównej osi transportu publicznego w obszarze metropolitalnym z wykorzystaniem istniejących linii kolejowych.
Dzięki temu z perspektywy Stargardu nowoczesny transport stanie się bardziej elastyczny dla pracowników dojeżdżających do Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii.
Miasto Stargard uczestniczy w tym projekcie. Jako główna część Kolei Metropolitalnej na terenie Stargardu, gmina stworzyła nowoczesny Zintegrowane Centrum Przesiadkowe, które połączy wszystkie formy transportu w jednym, centralnym miejscu miasta. Kolej Metropolitalna zwiększy rolę transportu publicznego w stosunku do transportu indywidualnego. Budowa Kolei Metropolitalnej ma się zakończyć w 2022 roku.