Skip to content

Inwestorzy z siedzibą w PPNT

Poznaj firmy, które budują swój sukces w naszym parku.

Wybrane firmy w PPNT

BRIDGESTONE STARGARD – Światowy lider produkcji opon i produktów gumowych. W Stargardzie produkuje opony do autobusów i samochodów ciężarowych. Tu powstaje nowoczesna opona ECOPIA, opona nowej generacji do pojazdów dalekobieżnych zmniejszające zużycie paliwa, obniżające emisję CO2 i zapewniające ciągłość pracy nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych. Bridgestone w Stargardzie należy do największych inwestorów zagranicznych w regionie.

CARGOTEC Corporation, fińskie przedsiębiorstwo produkcji maszyn, żurawi i podnośników. W Stargardzie funkcjonują dwie marki przedsiębiorstwa Cargotec: Hiab oraz Kalmar.

Kalmar jest marką działającą w zakresie rozwiązań w przeładowywaniu towarów i ładunków w portach, terminalach portowych i centrach dystrybucji.

Hiab zajmuje się produkcją urządzeń do transportu drogowego i obsługi dostaw. W ofercie produktowej znajdują się dźwigi do załadunku towarów, dźwigi do obsługi załadunku drewna.

Klippan Safety to systemowy partner międzynarodowej branży motoryzacyjnej z unikatowymi kompetencjami w dziedzinie bezpieczeństwa i wygody jazdy. Produkty Klippan są stosowane na całym świecie w ciężarówkach, samochodach dostawczych i samochodach osobowych. Klippan Safety opracowuje i wytwarza produkty w trzech głównych segmentach – systemy łóżkowe, rozwiązania do przewozu towarów i systemy mocowania.

Producent aparatury do diagnostyki medycznej, którego produkty i rozwiązania pomagają w diagnozowaniu i opiece szpitalnej nad krytycznie chorymi pacjentami, zapewniając szybkie i wiarygodne wyniki wielu parametrów krytycznych.
Analizatory, monitory, systemy i oprogramowanie produkowane przez Radiometer są używane również w bankach krwi, gabinetach lekarskich i klinikach do badań przesiewowych i leczenia różnych schorzeń.

Grupa Kapitałowa Waimea od 2010 roku z powodzeniem realizuje projekty deweloperskie na terenie Polski. Funkcjonuje na rynku nieruchomości komercyjnych jako deweloper specjalizujący się w budowie na wynajem nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych. Waimea Logistic Park Stargard to centrum logistyczne o łącznej planowanej powierzchni zabudowy ok. 80 000 m2. W jej skład wejdzie 6 nowoczesnych hal klasy A zaprojektowanych zgodnie z wymogami nowoczesnej gospodarki magazynowej i logistycznej, które można zaadoptować pod potrzeby firm dystrybucyjnych, produkcyjnych oraz e-commerce. Położenie blisko granicy z Niemcami, daje ogromny atut dla firm dla których rynkiem zbytu jest Europa Zachodnia.

Andrenplast to firma specjalizująca się w dziedzinie formowania próżniowego tworzyw sztucznych i systemów termoplastycznych, posiadając wiedzę i doświadczenie niezbędne do uzyskania idealnego produktu końcowego. Andrénplast istnieje od ponad stu lat jako firma, a od 1970 roku koncentruje się na formowaniu próżniowym. Nowy zakład produkcyjny w Stargardzie zaopatruje klientów z tej części Europy.

Od początków firmy w 1985 roku, firma doświadczyła ogromnego rozwoju, stając się jednym z liderów w sektorze produkcji elastycznych i sztywnych folii (laminatów i kompozytów) przeznaczonych do pakowania żywności na dużą skalę w Europie.

Rynki wdrażania zakresu materiałów SPG są liczne i różnorodne. Jako specjaliści w sektorze spożywczym, SPG Pack współpracuje, między innymi, z producentami świeżych, suchych i mrożonych produktów spożywczych. Dostarcza również rozwiązania dla rynków nieżywnościowych, takich jak pielęgnacja i higiena osobista, motoryzacja, produkty chemiczne i biologiczne, jak również inne produkty nieżywnościowe.

Centrum dystrybucyjne sieci LIDL – sieć LIDL zakupiła działkę o powierzchni 18 ha na terenie Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii. W nowoczesnym centrum będą magazynowane i dystrybuowane artykuły spożywcze oraz produkty przemysłowe. Jeden z najbardziej innowacyjnych obiektów firmy LIDL, gdzie wdrożono szereg rozwiązań ekologicznych jak ponowne użycie deszczówki czy innowacyjne rozwiązania energetyczne dla magazynów i biur.

Skip to content