Skip to content

Inwestorzy z siedzibą w PPNT

Poznaj firmy, które budują swój sukces w naszym parku.

Wybrane firmy w PPNT

BRIDGESTONE STARGARD – Światowy lider produkcji opon i produktów gumowych. W Stargardzie produkuje opony do autobusów i samochodów ciężarowych. Tu powstaje nowoczesna opona ECOPIA, opona nowej generacji do pojazdów dalekobieżnych zmniejszające zużycie paliwa, obniżające emisję CO2 i zapewniające ciągłość pracy nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych. Bridgestone w Stargardzie należy do największych inwestorów zagranicznych w regionie.

CARGOTEC Corporation, fińskie przedsiębiorstwo produkcji maszyn, żurawi i podnośników. W Stargardzie funkcjonują dwie marki przedsiębiorstwa Cargotec: Hiab oraz Kalmar.

Kalmar jest marką działającą w zakresie rozwiązań w przeładowywaniu towarów i ładunków w portach, terminalach portowych i centrach dystrybucji.

Hiab zajmuje się produkcją urządzeń do transportu drogowego i obsługi dostaw. W ofercie produktowej znajdują się dźwigi do załadunku towarów, dźwigi do obsługi załadunku drewna.

Klippan Safety to systemowy partner międzynarodowej branży motoryzacyjnej z unikatowymi kompetencjami w dziedzinie bezpieczeństwa i wygody jazdy. Produkty Klippan są stosowane na całym świecie w ciężarówkach, samochodach dostawczych i samochodach osobowych. Klippan Safety opracowuje i wytwarza produkty w trzech głównych segmentach – systemy łóżkowe, rozwiązania do przewozu towarów i systemy mocowania.

Producent aparatury do diagnostyki medycznej, którego produkty i rozwiązania pomagają w diagnozowaniu i opiece szpitalnej nad krytycznie chorymi pacjentami, zapewniając szybkie i wiarygodne wyniki wielu parametrów krytycznych.
Analizatory, monitory, systemy i oprogramowanie produkowane przez Radiometer są używane również w bankach krwi, gabinetach lekarskich i klinikach do badań przesiewowych i leczenia różnych schorzeń.

TEDi to niemiecka sieć detaliczna posiadająca ponad 2.950 sklepów w całej Europie w 15 krajach.

Przedsiębiorstwo należy do wiodących firm w branży oferującej Klientom artykuły pierwszej potrzeby w każdym gospodarstwie domowym.

W Stargardzie funkcjonuje w centrum logistycznym o powierzchni 87 300 m2. W magazynie składowany jest pełen zakres produktów sprzedawanych w sklepach TEDi: produkty codziennego użytku, artykuły kosmetyczne i gospodarstwa domowego, karma dla zwierząt oraz akcesoria dekoracyjne, prezentowe i biurowe.

Andrenplast to firma specjalizująca się w dziedzinie formowania próżniowego tworzyw sztucznych i systemów termoplastycznych, posiadając wiedzę i doświadczenie niezbędne do uzyskania idealnego produktu końcowego. Andrénplast istnieje od ponad stu lat jako firma, a od 1970 roku koncentruje się na formowaniu próżniowym. Nowy zakład produkcyjny w Stargardzie zaopatruje klientów z tej części Europy.

Centrum dystrybucyjne sieci LIDL – sieć LIDL zakupiła działkę o powierzchni 18 ha na terenie Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii. W nowoczesnym centrum będą magazynowane i dystrybuowane artykuły spożywcze oraz produkty przemysłowe. Jeden z najbardziej innowacyjnych obiektów firmy LIDL, gdzie wdrożono szereg rozwiązań ekologicznych jak ponowne użycie deszczówki czy innowacyjne rozwiązania energetyczne dla magazynów i biur.

Skip to content