Skip to content

Klastry produkcyjne

Branże, które odnoszą sukces w Województwie Zachodniopomorskim oraz Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii.

Branże / Klastry produkcyjne

Przemysł maszynowy

Największą liczbę firm stanowią producenci urządzeń przemysłowych, specjalistycznego sprzętu do załadunku i rozładunku towarów między innymi w portach, poddostawcy branży maszynowej, producenci konstrukcji stalowych, prefabrykowanych elementów do konstrukcji maszyn, lini produkcyjnych, techniki dla kolei. Szkolnictwo zawodowe dostosowuje kierunki kształcenia na potrzeby tej gałęzi przemysłu.

Firmy:

Hiab – Kalmar – Kuca –  Hydroline – Finish Steel Painting – Specma – Drogbud – Hydroflex – Delta Technique – In Stal

Branża medyczna

Dzięki inwestycjom firm należących do koncernu Danaher, Stargard staje się „doliną medyczną” dla produkcji tego sektora w regionie. Stargard jest też miejscem w którym funkcjonuje największe centrum logistyczne branży medycznej w regionie. Sektor produkcji medycznej generuje pokaźną liczbę zatrudnionych i jest na czele listy najbardziej poszukiwanych przez pracowników branż. Produkcja medyczna posiada silne wsparcie w uczelniach technicznych, uniwersytetach medycznych w Szczecinie oraz szkołach zawodowych w Stargardzie.

Firmy:

Nolato – Radiometer – Radiometer Solutions

Przemysł motoryzacyjny

Jeden z najsilniejszych sektorów stargardzkiej lokalnej gospodarki, kreujący popyt na kierunkach technicznych lokalnych szkół zawodowych i techników, przyciągający absolwentów uczelni technicznych ze Szczecina i z całego kraju. Ta gałąź zapewnia największą ilość miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanych specjalistów.

Firmy:

Klippan Safety – Andrénplast – Bridgestone Stargard

Branża szwalnicza

Jedna z najbardziej tradycyjnych branży w Stargardzie. Silne tradycje firm szwalniczych, kadra i lokalizacja blisko granicy z Niemcami, przyciąga wysoko zaawansowane firmy produkcyjne z branży modowej. W Stargardzie powstają artykuły sportowe, suknie ślubne czy moda eksportowana do krajów skandynawskich.

Firmy:

World Sports Company – Filter – United Bridal Factory

Produkcja elektroniki

Obecność szkolnictwa technicznego i zawodowego kształcącego na kierunkach technicznych (elektronicy i mechatronicy) wspiera firmy, które zatrudniają osoby specjalizujące się w produkcji elementów i podzespołów elektronicznych.

Firmy:

Backer – Eltwin – Scanwir – Mekoprint

Branża spożywcza / dystrybucja spożywcza


Doskonałe położenie w regionie, dostępność komunikacyjna oraz zasoby do produkcji żywności (region rolniczy) czynią Stargard doskonałym miejscem do ulokowania biznesu związanego z produkcją bądź logistyką produktów spożywczych. Znaleźć ty można centra dystrybucyjne sieci handlowych jak i produkujących od wielu lat rodzimych producentów.

Firmy:

Ozimek – Lidl – Cukrownia Kluczewo – Rarytas – EURO Cash

Logistyka / E-commerce

Park Przemysłowy zlokalizowany jest 30 km od niemieckiej granicy, i 90 km do przeprawy przez Morze Bałtyckie do krajów skandynawskich. Jest to doskonała lokalizacja dla firm transportowych, centrów logistycznych, firm dzialalących w handlu internetowym, które mogą korzystać z renty geograficznej.

Firmy:

Enterprise Logistics – Mirat.pl – Ottensten Polska – Marcotrans

Skip to content